E-Ticaret, çevrimiçi olarak gerçekleştirilen her türlü ticari işlemi ifade eder. E-ticaretin en popüler örneği, herhangi bir cihazla internet üzerinden mal alıp satma olarak tanımlanan online alışveriş sistemidir. 

Bunun dışında e-ticaret,

 • Çevrimiçi açık artırmalar,
 • Ödeme ağları,
 • Çevrimiçi biletleme
 • İnternet bankacılığı gibi diğer faaliyet türlerini de içermektedir.

E-Ticaretin Faydaları Nelerdir?

Son birkaç yılda e-ticaretin bu kadar ön plana çıkmasının en önemli nedeni internetin günlük yaşamın vazgeçilmez bir gereksinimi haline gelmesidir. İşletmeler e-ticaretin sayısız avantajından yararlanmaya başladıkça sistem e-ticarete ve sanal mağazalara yönelik güçlenmektedir.

 • Küresel pazar. Fiziksel bir mağaza her zaman hizmet verebileceği bir coğrafi alanla sınırlı olacaktır. Bir çevrimiçi mağaza veya bu konuyla ilgili bir e-ticaret firması pazarı olarak tüm dünyaya sahiptir. Yerel bir müşteri tabanından küresel bir pazara hiçbir ek ücret ödemeden geçmek, gerçekten çevrimiçi ticaret yapmanın en büyük avantajlarından biridir. 2018’de küresel perakende satışların% 11,9’u çevrimiçi satın alımlardan geldi ve bu sadece yıldan yıla artmaya başladı.
 • 24 saat kullanılabilirlik. Çevrimiçi bir işletme yürütmenin bir diğer büyük yararı, her zaman açık olmasıdır. Bir tüccar için, satış fırsatlarında çarpıcı bir artış; bir müşteri için, uygun ve hemen elde edilebilir bir seçenektir. Çalışma saatleriyle kısıtlanmayan e-ticaret işletmeleri, müşterilere 24/7/365 hizmet verebilir.
 • Daha düşük maliyetler. e-ticaret işletmeleri, önemli ölçüde daha düşük işletme maliyetlerinden yararlanır. Satış personelini işe almaya veya fiziksel bir vitrini korumaya gerek olmadığından, büyük e-ticaret maliyetleri depolama ve ürün depolamaya gider. Stoksuz satış işi yürütenler, daha düşük ön yatırım gereksinimlerinin keyfini çıkarırlar. Satıcılar operasyonel maliyetlerden tasarruf edebildiklerinden, müşterilerine daha iyi fırsatlar ve indirimler sunabilirler.
 • Envanter yönetimi. E-ticaret işletmeleri, sipariş, teslimat ve ödeme prosedürlerini hızlandırmak için elektronik araçlar kullanarak envanter yönetimlerini otomatikleştirebilirler. İşletmeler operasyonel ve envanter maliyetlerinde milyarlarca tasarruf etmektedirler.
 • Hedefli pazarlama. Zengin müşterin verilerine erişim ve gelişen endüstri trendlerinin yanı sıra müşteri satın alma alışkanlıklarını takip etme fırsatı ile e-ticaret işletmeleri zinde kalarak pazarlama çabalarını daha iyi tasarlanmış bir deneyim sağlamak ve daha fazla yeni müşteri bulmak için şekillendirebilirler . 
 • Niş pazarlara hizmet vermek. Niş bir tuğla ve harç işi yürütmek zor olabilir. Popüler olmak için niş bir ürünü ölçeklendirmek zahmetlidir. Öte yandan, e-ticaret perakendecileri küresel bir pazara girerek, daha fazla yatırım yapmadan oldukça karlı bir niş iş kurabilir. Çevrimiçi arama yeteneklerini kullanarak, dünyanın her köşesinden müşteriler, ürünlerinizi bulabilir ve satın alabilir.
 • Her yerden çalışmak. Genellikle, bir e-ticaret işi yürütmek, 9’dan 5’e kadar bir ofiste oturmanıza veya her gün işe gidip gelirken acı çekmenize gerek olmadığı anlamına gelir. İşinizi dünyanın her yerinden yönetmek için gereken tek şey bir dizüstü bilgisayar ve iyi bir internet bağlantısıdır.

Bir e-Ticaret İşletmesine Nasıl Başlanır?

Bir e-ticaret çevrimiçi mağazası oluşturmaya nasıl devam edeceğinize dair mantıklı bir sıra vardır. Gerçek bir çevrimiçi mağaza kurmak muhtemelen bir günden daha kısa sürse de, karlı bir e-ticaret işini araştırmak, inşa etmek, başlatmak ve büyütmek, birkaç adım ve karar içeren çok katmanlı bir süreçtir. Bunun için Digital Works Production olarak en yakınınızdayız. Sizin için en doğru planlamayı yaparak, E- Ticaret pazarındaki hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.

Bir e-ticaret işi kurmanın ilk adımı, hangi ürünleri satacağınıza karar vermektir. Karlı bir fikir bulmak zor bir iş olabilir, bu nedenle ciddi bir araştırma yapmaya hazır olun. Gelecekte kâr elde etmenize ve işi ölçeklendirmenize olanak tanıyan, sağlıklı marjlara sahip ürünleri seçmeniz çok önemlidir. Ne satmak istediğinizi öğrendikten sonra, ürünleri nasıl ve nereden temin edeceğinize karar vermeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir : Responsive Tasarım Nedir?

Artık umut verici bir ürün fikriniz ve pazara dair net bir genel bakışınız olduğuna göre, markanızın adı, alan adı, marka yönergeleri ve logonuz gibi mağazanızın temel unsurlarını düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Markanızı en başından doğru bir şekilde almak, büyümeyi hızlandırmaya ve potansiyel müşterilerin kalbini fethetmeye yardımcı olabilir. Dikkatinizi mağazayı oluşturmaya çevirmeden önce , işletmenizin iyi bir başlangıç ​​yapabilmesi için SEO’nun temellerini incelemek için biraz zaman ayırmalısınız . Digital Works Production ekibi Markanızın Seo çalışmasını bütçenizi yormadan firmanız için en doğru yol haritasıyla planlayabilir.

En iyi sonuçları almanıza yardımcı olmak için sektörün en yenilikçi çözümlerini üretiyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sohbet Başlatın.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?